Суббота, 20.01.2018
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 600

Главная » Статьи » Литература

Історичні образи у творах Т. Г. Шевченка в період 3-х літ
Період трьох літ - так називають проміжок часу між 1843-1847 роком в творчості видатного українського поета, письменника, художника Тараса Григоровича Шевченка. Це період творчої зрілості поета. Романтичний напрямок його творів відходить на другий план і вони набувають більш реалістичного характеру. В цей період письменник замислюється над долею України, над її теперішнім станом та її історією. Найвидатнішими творами цього періоду були: “Сон”, “Кавказ”, “Ш мертвим, і живим…”, “Наймичка”, “Холодний Яр”, “Заповіт” та інші.
На початку цього періоду у 1843 році поет подорожує Україною. Він відвідує Київ, Кирилівку, подорожує по містах і селах Полтавщини, Чернігівщини та Київщини. Поета болісно вразили картини нужденного життя кріпаків, їх безправне становище. Під час своєї подорожі поет познайомився з родиною Рєпніна. Брат князя Рєпніна був декабристом, якого заслали на каторжні роботу. Тому письменник у своєму першому творі періоду трьох літ “Тризна” показує діяльність декабристів співчуває їм. На початку 1844 року Шевченко повертається до Петербургу, під враженням від подорожі по Україні він пише багато революційних творів. Одним із таких є “Сон”. В цьому творі письменник викриває самодержавно-кріпосницький лад царської Росії. Поет висміює російського царя Миколу першого, царицю та інших політичних діячів.
Також автор продовжує свою художню діяльність, він видає альбом “Живописна Україна”, куди ввійшло шість офортів. Особливої уваги заслуговує естамп “Дари в Чигирині 1649 року”, присвяченій історичній темі возз’єднання України з Росією.
У 1845 році поет знову повертається на батьківщину, де працює у складі археологічної комісії, вивчає історичні та культурні пам’ятки українського народу. В цей час Шевченко пише поему “Єретик”. У цій поемі в історичному образі Яна Гуса, поет оспівує борця проти реакційного Ватикану, борця за визволення слов’янських народів від іноземних загарбників. Наступним історичним героєм, до якого звертається автор, є Богдан Хмельницький у вірші “Розрита могила”. Письменник висловлює своє обурення за те що славний гетьман допустив велику помилку підписавши договір про об’єднання з Росією. У всіх бідах тогочасної України автор звинувачую саме його.
В загалі автор в своїх творах дуже чітко передав історичні образи. Вони відіграли важливу роль в творах Шевченка. На їх прикладі автор закликав народ до рішучіх дій проти гнобителів. Автор давав характеристику їхнім вчинкам, і закликав народ розбудити свою самосвідомість і повірити, що вони є українці.

Категория: Литература | Добавил: goodref (29.05.2008)
Просмотров: 1607 | Рейтинг: 3.0/1 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

СтатистикаОнлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2018
Сайт управляется системой uCoz