Четверг, 19.04.2018
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 600

Главная » Статьи » Психология

Поняття натовп. Класифікація натовпу та психологічні характеристки і особливості маси.
Натовп – безструктурне скупчення людей, позбавлених ясно усвідомлюваної спільності цілей, але взаємно пов’язаних подібністю емоційного стану і загальним об’єктом. Особливістю натовпу є те, що конкретна особа у ньому тимчасово втрачає деякі свої характерні ознаки і набуває нових спільних для всіх індивідуалів, що його складають. Натовпом як суб’єктом масових форм позаколективної поведінки часто стає : 1) публіка, 2) контактна, зовні неогранізована спільність, що діє вкрай емоційно й одностайно; 3)сукупність індивідів, що складають численну аморфну групу і не мають у своїй більшості прямих контактів між собою (масові захоплення, масова істерія, масові міграції, масовий патріотичний або лжепатріотичний чад).
Основні механізми формування натовпу і розвитку її специфічних якостей – циркулярна реакція ( наростаюче взаємоспрямоване емоційне зараження), а також слухи. Спонтанно натовп утворюється в результаті якої-небудь події, що привертає увагу людей і народжує в них інтерес ( точніше, на самому початку – цікавість). Етапи: циркулярна реакція складає перший етап формування і функціонування натовпу, 2) починається одночасно з процесом крутіння, у ході якого почуття ще більше загострюються і виникає готовністю реагувати на інформацію, що надходить від присутніх. Внутрішнє крутіння на основі триваючої циркулярної реакції наростає. Наростає і збудження. Люди виявляються схильними не тільки до спільних, але і до негайних дій. Поява нового загального об’єкта уваги. Процес крутіння підготовляє собою третій етап формування натовпу, 3)поява нового загального об’єкта уваги, на якому фокусируються імпульси, почуття й уява людей.
Якщо за основу класифікації натовпу взяти характер поведінки в ній людей, то можна виділити декілька його типів і підтипів. Оказіональний натовп – утворюється на основі цікавості до зненацька виниклої події ( дорожня аварія, пожежа, бійка ). Конвенціональний натовп – утворюється на основі інтересу до якої-небудь заздалегідь оголошеній масовій розвазі. Готовий лише тимчасово додержуватися досить дифузійних норм поведінки. Експресивний натовп – у ньому спільно виражається загальне відношення до якої-небудь події ( радість, ентузіазм, збурювання, протест). Екстатичний натовп – являє собою крайню форму експресивного натовпу. Характеризується станом загального екстазу на основі взаємного ритмічно наростаючого зараження ( масові релігійні ритуали, карнавали). Діючий натовп – формується як і конвенціональний; здійснює дії щодо кокретного об’єкту. Діючий натовп містить у собі зазначені нижче підвиди : 1.агресивний натовп, 2. Панічний н., 3. Стяжательський н., 4. Повстанський.
Психологічні характеристики маси полягають у наступному : Маса імпульсивна, мінлива. Нею керує майже винятково несвідома сфера. Маса нічого не робить навмисно. Вона не здатна до тривалого прояву почуття. У неї є почуття всемогутності. Маса надзвичайно легко піддається навіюванню. Вона легковірна. Вона позбавлена критики. Почуття маси дуже прості і надмірні. Маса переходить до самих крайніх дій. Висловлена підозра перетворюється в неї в незаперечну істину, зародок антипатії – у дику ненависть. Маса – дратівлива. Схильна до всього крайнього. Маса ніколи не прагне істини. Вона вимагає ілюзій, від яких не може відмовитися. Для того, щоб скерувати масою, повинна визначитися еліта. Той, хто хоче впливати на неї, не має потреби ні в якій логічній оцінці своїх аргументів. Він повинний малювати самі яскраві картини, перебільшувати і повторювати все одне й те саме. Поведінка маси є спонтанною, самобутньою, елементарною, вона не визначається правилами або чиїмсь чеканням. Масова поведінка парадоксальним образом вибудовується з індивідуальних ліній діяльності, а не з погодженої дії.


Категория: Психология | Добавил: Admin (10.03.2008)
Просмотров: 6863 | Рейтинг: 5.0/4 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

СтатистикаОнлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2018
Сайт управляется системой uCoz