Понедельник, 29.04.2024
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 603

Главная » Статьи » Психология

Діагностика акцентуацій характеру за допомогою опитувальників Лічка та Леонгарда
Діагностика акцентуацій характеру за допомогою опитувальників Лічка та Леонгарда. Характеристика та доцільність використання кожного.
Методика Леонгарда – призначена для виявлення акцентуацій характеру. Містить 88 запитань з відповідями так або ні. Визначення рівня акцентуацій характеру проводиться за ключовою таблицею і результати відображаються на графіці. Максимальний показник по кожному виді акцентуацій – 24 бали. Високим показником вираження акцентуації є показник, що перевищує 12 балів.
Типи акцентуацій за Леонгардом: педантичний ( добросовісність, акуратність, підвищена тривожність, скурпульозність), демонстративний ( прагнення бути в центрі уваги, егоцентризм, схильність до фантазій), застрягаючий ( стійкість афекту, високе чистолюбство, чутливість), збудливий ( недостатній самоконтроль, імпульсивність, агресивність), дистимічний ( безрадісність, песимістичність, малослівність), афективно-лабільний ( чергування гіпертимного і дистимічного), емотивний ( висока емоційна чутливість, мякосердечність, вразливість), афективно-екзельтований ( зміна настроїв, вразливі, висока інтенсивність реакцій), тривожний ( невпевненість, вразливість, що проявляється у дитинстві).
Лічко виокремив такі типи акцентуації характеру і типи психопатій. Гіпертимний тип – завжди хороший, підвищений настрій, високий життєвий тонус, енергійні, незтримана актиивність, легко засвоюються в незнайомій обстановці, але погано переносять самотність, схильний до переоцінки своїх можливостей. Циклоїдний тип – зустрічається в вигляді акцентуації характеру. Лабільний тип – головна риса – крайня мінливість настрою, яка змінюється дуже часто. До лідерства не тягнуться, велика потреба в сопереживанні, тонко відчуває відношення до себе оточуючих.Астено-невротичний тип- зустрічається в вигляді акцентуацій характеру.Головними рисами – підвищена втома, роздратування, схильні до іпохондрій. Сенситивний тип – велика вразливість і почуття власної неповноцінності. Психоастенічний тип - нерішучість, схильність до розмірковувань, тривожна мінливість у вигляді побоювань за майбутнє- своє і своїх близьких, схильність до самоаналізу. Шизоїдний тип - замкненість, недостатність інтуїції в процесі спілкування. Епілептоїдний тип – схильність до стану тужливого настрою з поступово що накипає роздратуванням, і пошуком об’єкта, на якому можна зірвати злість, добре адаптуються в умовах суворо дисциплінарного режиму.самоцінка одностороння. Істеричний тип- егоцентризм, брехливысть, фантазування, самооценка далека від об’єктивності.Нестійкий тип – небажання працювати, до свого майбутнього байдужі, планів не будують, живуть теперішнім, від труднощів і неприємностей намагаються втікти і не думати про них.Конформний тип – постійна і надмірна конформність до привичного оточення, до свого середовища. Живуть за законом : “ думати як всі, робити як всі, намагатися, щоб у всіх було як у всіх – від одежі до суджень по життєвим питанням. ПДО включає 25 таблиць-наборів фраз. В кожному наборі від 10 до 19 запропонованих відповідей. З досліджуваним проводиться два дослідження. В першому дослідженні йому пропонують в кожній таблиці вибрати найбільш придатна для нього відповідь і відповідний номер поставити в регістраційному листі № 1. В другому дослідженні пропонується в тих же таблицях вибрати найбільш не придатні відповіді і поставити ці номера в регістр.листі № 2. ПДО не придатний для обстеження підлітків при наявності вираженої інтелектуальної недостатності, порушенням свідомості, маренням, галюцинаціями. Також методика дозволяє виявити реакції емансипації, схильність до деліквентності, домінування чоловічих та жіночих рис, схильність до алкоголізації та дезадаптації.


Категория: Психология | Добавил: Admin (16.03.2008)
Просмотров: 3473 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 1.0/1 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

Статистика



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024
Сайт управляется системой uCoz