Суббота, 18.05.2024
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 603

Главная » Статьи » Психология

Психодіагностичне обстеження особистості за допомогою методики «Неіснуюча тварина»
Ця методика побудована на теорії психомоторного зв’язку . Для реєстрації стану психіки використовується дослідження моторики домінуючої руки, що виконує малюнок. Ця методика відноситься до експресивного виду проективних методик.
На думку Сєченова, будь-яке уявлення, що виникає у психіці людини закінчується рухом. І якщо цей рух не здійснюється, то на відповідних м’язах є концентрація напруги енергії. Н-д: уявлення, що викликають страх, стимулюють напруження у м’язах, що необхідні при самозахисті(вдарити чи затулитися) і це напруження залишається у вигляді графічного сліду на малюнку (сильний натиск). Крім того тенденція руху має напруження у просторі і проявляється так: аркуш паперу це простір і частина розташована уявою позаду об’єкта і ліворуч відноситься до минулого, зверху і праворуч – майбутнє і активізує діяльність.
Інструкція: придумайте і намалюйте неіснуючу тварину та дайте їй назву. При малюванні слід спостерігати за дитиною і відмічати: послідовність малювання, паузи більші 15 с., витирання деталей, спонтанні коментарі. Після малювання у співбесіді попросити розповісти про всі незрозумілі деталі.
Враховувати при аналізі розташування малюнка на аркуші: Вверху – висока самооцінка і прагнення визнання з боку оточуючих; внизу – невпевненість, низька самооцінка, байдужість до думки оточуючих.
Аналіз частин фігури неіснуючої тварини: голова повернута вліво – роздуми, самоаналіз, пасивність, нерішучість, вправо – тенденція до планомірності, діяльності, активності, анфас – егоцентризм. Органи чуття і акцент на них – відповідна значущість щодо цих органів. Вуха – зацікавленість інформацією. Рот і язик(без зубів) – мовна активність. Зуби – вербальна агресія. Очі – страхи. Зіниці – демонстративність. Роги, кігті, щетина (гострі кути) – агресія. Волосся, шерсть – чуттєвість. Ноги, лапи розглядаються у співвідношенні до всієї фігури( малі – легковажність, імпульсивність; великі - навпаки). Крило, щупальця, панцир – прагнення розповсюдити свій вплив на людей. Хвіст(самооцінка): направо – відношення до своїх дій і вчинків; ліворуч – до прагнень, думок,; вверх – позитивне ставлення до себе; вниз – незадоволення.
Натиск ліній – тривога, зафарбовування лініями зверху вниз – захист від осіб, що є соціально вище.


Категория: Психология | Добавил: Admin (19.03.2008)
Просмотров: 7409 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 4.2/5 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

Статистика



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024
Сайт управляется системой uCoz