Пятница, 20.04.2018
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 600

Главная » Статьи » Психология

Категорії віку і розвитку в віковій психології. Фактори психічного роз-ку.
Фактори психічного роз-ку. Вік – в психології – категорія, яка означає якісно специфічну ступінь розвитку онтогенетичного – часові характеристики індивідуального розвитку ( вік хронологічний, вік психологічний). Під віком розуміється якісно своєрідний період фізичного, психологічного або поведінкового розвитку, який характеризується притаманими тільки йому особливостями. В психології склалося два представлення про вік : фізичний вік і психологічний вік. Перший характеризує час життя дитини в роках, місяцях, і днях, минулих з момента його народження, а інший вказує на досягнутий до цього часу рівень психологічного розвитку П’ятирічна за фізичним розвитком дитина психологічно може бути розвинута, наприклад, як шестирічна або семи, восьмирічна дитина. Може бути і навпаки: діти із відставанням розумового розвитку звичайно характеризуються зворотнім співвідношенням фізичного і психологічного віку. Переходи від одного віку в інший може відбуватися непомітно як для самої дитини, так і для оточуючих її людей. Періодизація віку : 1. Дитинство : від народження до 1 року ; 2. Раннє дитинство – 1-3 роки; 3. Дитинство дошкільне – 3-6р.; 4. Молодшо шкільний вік – 6-10р.; 5. Підлітковий вік – 10-15р; 6. Юність. 7. Зрілий вік. 8. Літній вік – 60-75 р. 9. Старечий вік – 75-90р. ; 10. Довгожителі - 90 р. і вище.
Психічний розвиток - закономірна зміна психічних процесів, виражене в кількосному, якісному і структурному перетворенні. В еволюційному розвитку психіки виділяють три стадії : 1. Стадія психіки сенсорної елементарної; 2. Стадія психіки перцептивної; 3. Стадія інтелекта.
Фактори розвитку – система факторів, які визначають психічний і поведінковий розвиток дитини, це сукупність методів і засобів навчання, організація і зміст навчання, рівень педагогічної підготовленості вчителів. Фактори розвитку можуть сприяти або перешкоджати йому, прискоряти або навпаки, сповільнювати процес розвитку дитини.


Категория: Психология | Добавил: Admin (19.03.2008)
Просмотров: 2759 | Рейтинг: 3.7/3 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

СтатистикаОнлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2018
Сайт управляется системой uCoz