Вторник, 22.05.2018
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 600

Главная » Статьи » Психология

Охарактеризуйте психологічну теорію дитячого розвитку Зігмунда Фрейда
Ця теорія була заснована на початку ХХ ст. Фрейд виділив 5 стадій розвитку:
1)оральна – від 0 до 1 року – характеризується тим, що основне джерело задоволення зосереджується на активності, що пов’язана з годуванням, на цьому етапі у дитини ще не має «Я». формується жадібність ненаситність. Тут є дві лібідні дії – смоктання і укус.
2)анальна - 1-3 роки. Лібідо концентрується навкруги ануса, дитину привчають до охайності. У дитини вже є «Я» і формується «над Я», як частина «Я». особливості характеру, що формуються у цей період охайність, пунктуальність, агресивність, економність.
3)фалічна – 3-5років. Характеризується вищим ступенем дитячої сексуальності. Ведучою ерогенною зоною є геніальні органи. Дитина відчуває сексуальний потяг до батьків: Едіпів комплекс – для хлопчика, і Електри – для дівчаток. Наприкінці фалічної стадії всі три стадії уже сформовані і знаходяться в протиріччі. За Фрейдом, найважливіші періоди життя людини завершуються до 5 років, саме в цей час формуються основні структури особистості, такі як самоспостережність, розсудливість.
4)латентна – 5-12р - не суттєва, не активна – характеризується зниженням статевого інтересу, «Я» повністю контролює «Воно»; потреби відірвані від сексуальної мети, а енергія лібідо переноситься на засвоєння загальнолюдського сексуального досвіду, який закріплений в культурі і науці, а також встановлень взаємин з однолітками і дорослими поза родиною.
5) генітальна – 12-18років – підліток з точки зору Фрейда прагне до нормального сексуального спілкування. Але здійснення цього сексуального спілкування може бути затруднене і тоді можна спостерігати внутрішні конфлікти. Може знову виникнути Едіпів комплекс. Діє два механізми захисту: аскетизм і інтелектуалізація.


Категория: Психология | Добавил: Admin (19.03.2008)
Просмотров: 421 | Рейтинг: 0.0/0 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

СтатистикаОнлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2018
Сайт управляется системой uCoz