Четверг, 19.04.2018
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 600

Главная » Статьи » Психология

КОНСУЛЬТУВАННЯ ПРИ ПЕРЕЖИВАННІ ВТРАТИ
Консультування у разі смерті близької людини .
Втрати, як і багато подій нашого життя, не тільки хворобливі, вони надають і можливість особового зростання. Консультант може сприяти реалізації цієї можливості, якщо розуміє природу втрати, її зв'язок з іншими емоціями, роль в становленні людини.
Примирення з втратою - хворобливий процес, в якому від втраченої людини "відмовляються" поступово і насилу. Але процес абсолютно природний, і його не треба форсувати. Ніхто не неповинен вселяти штучний оптимізм в скорботний, намагатися його чим-небудь зацікавити, займати розвагами. Смерть близького - це важка рана, і нещасний має право на скорботу. Інтенсивність і тривалість відчуття скорботи у різних людей неоднакові. Для опису процесу скорботи часто використовується модель Kubler-Ross (1969). Вона припускає чергування стадій заперечення, озлобленості, компромісу, депресії, адаптації. Вважається, що нормальна реакція скорботи може продовжуватися до року. На першому етапі емоційному шоку супроводить спроба заперечувати реальність ситуації. Після першої реакції на смерть близької людини - шоку, заперечення, злості - відбувається усвідомлення втрати і упокорювання з нею. Типовий прояв скорботи - туга по померлому (Parkes, Weiss, 1983). Людина, що пережила втрату, хоче повернути загублене. У різні періоди життя люди переживають амбівалентне почуття один до одного. Консультант повинен з розумінням сприймати ці складні переживання як неминуче зживання скорботи. Важлива складова "роботи скорботи" полягає в навчанні новому погляду на себе, пошуку нової ідентичності. У жалобі дуже істотні ритуали. Вони потрібні скорботному, як повітря і вода. Психологічно украй важливо мати публічний і санкціонований спосіб виразу складних і глибоких відчуттів скорботи. "Роботу скорботи" іноді гальмують або ускладнюють співчуваючі люди, які не розуміють важливості поступового зживання нещастя. Важкий духовний процес відділення від померлого відбувається в суб'єктивному світі того, що поніс втрату, і втручання в нього що оточують недоречно. Консультант теж не повинен заглушати процес скорботи. Консультант повинен дозволити клієнту використовувати заперечення і інші механізми психологічного захисту.
Роль слухача в деяких випадках може виконувати консультант. Знаходитися з скорботною людиною і належним чином слухати йому - головне, що можна зробити. Клієнту треба надати можливість виражати будь-які відчуття, і всі вони повинні бути сприйняті без упередження. Інше дуже важливе завдання консультанта - допомогти близьким людини, що понесла втрату, правильно реагувати на його скорботу.
Категория: Психология | Добавил: Admin (25.03.2008)
Просмотров: 1453 | Рейтинг: 5.0/3 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

СтатистикаОнлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2018
Сайт управляется системой uCoz