Суббота, 21.04.2018
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 600

Главная » Статьи » Психология

Розвиток і корекція пізнавальної сфери молодших школярів.
а) Розвиток мислення. Молодший школяр може мислити логічно, але варто пам'ятати, що він сензетивний до навчання, що спирається на наочність.
Відсутність систематичності знань, недостатній розвиток понять приводить до того, що в мисленні дитини панує логіка сприйняття. Однак у початкових класах дитина вже може думкою зіставляти окремі факти, поєднувати них у цілісну картину і навіть формувати для себе абстрактні знання.
Розвинути словесно-логічне мислення, внутрішній план і рефлексію: вправи на виділення різних ознак і властивостей предмета, вправи на співставлення предмета, вправи типу: «Чому…?, а….», тлумачення прислів’їв і приказок, вправи на узагальнення, вправи типу викинь зайве, вправи типу перекажи щось не згадуючи чогось, складання схем.
б) Розвиток уваги. Пізнавальна активність дитини, спрямована на обстеження навколишнього світу, організує його увага на досліджуваних об'єктах досить довго, поки не згасне інтерес. Однак такі результати зосередження уваги - наслідок інтересу до того, чим зайнята дитина. Він же буде нудитися, відволікатися і почувати себе зовсім нещасливим, якщо треба бути уважним у тій діяльності, що йому байдужна або зовсім не подобається.
Дорослий може організувати увагу дитини за допомогою словесних вказівок. Йому нагадують про необхідність виконувати задану дію, вказуючи при цьому способи дії ("Діти, відкриємо альбоми. Візьмемо червоний олівець і у верхньому лівому куті - осьде - намалюємо кружок ..."і т.д.).
Метод навчання уважному письму: кількість вправ в основі яких лежить робота з текстом, які подаються на карточках, робота дитини з спеціальною карткою, на якій написані правила перевірки, вправа: «Читай те, що написав інший; різного роду коректурні вправи, а також вправи на відтворення зразка.
в) Розвиток уяви. У молодшому шкільному віці дитина у своїй уяві вже може створювати разноманітнення ситуації. Формуючи в ігрових заміщеннях одних предметів іншими, уява переходить в інші види діяльності.
Учитель на уроках пропонує дітям уявити собі ситуацію, у якій відбуваються якісь перетворення предметів, образів, знаків. Ці навчальні вимоги спонукують розвиток уяви, але вони мають потребу в підкріпленні спеціальними знаряддями - інакше дитина утрудняється просунутися в довільних діях уяви.
Складаючи всілякі історії, римуючи "вірші", придумуючи казки, зображуючи різних персонажів, діти можуть запозичати відомі їм сюжети, строфи віршів, графічні образи, часом зовсім не зауважуючи цього. Крім того, уява може виступати як діяльність, що приносить терапевтичний ефект.
г) Розвиток пам’яті. (розвивається в основному довільне запам’ятовування): письмо і зразкове відображення, складання казок, групування, виділення опорних пунктів, складання плану, систематизація, встановлення асоціацій, повторення (тривале).
Категория: Психология | Добавил: Admin (25.03.2008)
Просмотров: 2064 | Рейтинг: 0.0/0 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

СтатистикаОнлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2018
Сайт управляется системой uCoz