Среда, 01.01.2025
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 603

Главная » Статьи » Психология

поняття “психологічний тип сім’ї”
Дайте визначення поняття “психологічний тип сім’ї”. Охарактеризуйте психол. особливості типів сімей та типів батьк. відношення до дітей.
Сім’я – мала соц група, заснована на шлюбі та кровн. споріднені. Члени сім’ї об’єднуються емоц. зв’язками, спільністю побуту, морал. відповідальністю.
Типи сім’ї: 1)традиційна (бути як усі), її підтипи: автономна, домостроївська, з ритуальною рівноправленістю, 2)залежна (втеча від самотності, ілюзія любовісім’я), її підтипи: тиран-жертва, жертва-рятувальник; 3) партнерська (орієнтування на саморозвиток).
Дисгармонійні психологічні типи сімей : Зовні спокійна сім’я, вулканічна с., сім’я – міцність, демонстративна с., сім’я – театр, с.-третій лишній, с. з кумиром, с-маскарад, гармонійна с.
Поняття батьківське відношення вказує на взаємний зв’язок і взаємозалежність батьків і дитини. Б.в. містить у собі суб’єктивно-оцінне, свідомо-вибіркове, представлення про дитину, що визначає особливості батьківського сприйняття, спосіб спілкування з дитиною.У структурі батьків.відношення виділяють емоційний, когнітивний, поведінковий компоненти. Особливості взаємин і взаємодії батьків і їхніх дітей визначаються рядом основних обставин : - психогенетичною спадковістю дитини; - особливостями народження дитини ( пологи в нормі, з ускладненнями, з патологією); - психологічною і педагогічною культурою батьків; - власною психологічною конституцією батьків; - особливостями психологічної соціалізації батьків.
Типи батьківського відношення: диктат, опіка, невтручання, відкидання, маленький невдаха, авторитарна гіперсоціалізація(зверх контроль), гіперпротекція (зверх опіка), надмірність вимог ( гіпертрофована морал. відп-сть батьків), надмірність вимог і заборон, строгість санкцій ( батьки карають дітей), прийняття дитини, кооперація (зацікавленість у планах дитини), симбіоз ( відчуття батьків єдиним цілим з дитиною), потурання, мінімальність санкцій тощо.


Категория: Психология | Добавил: Admin (10.03.2008)
Просмотров: 1062 | Рейтинг: 0.0/0 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

Статистика



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2025
Сайт управляется системой uCoz