За твердженням представників біхевіоризму, людина набуває всього досвіду за допомогою научіння, тому для виправлення неадекватної поведінки необхідно відівчити її від неефективних реакцій і перевчити, виробивши більш адекватні реакції.
У пізнавальній сфері людини особливе місце посідають вищі почуття. Вони являються собою відображення переживання людиною свого ставлення до явищ соціальної дійсності. За змістом вищі почуття поділяються на моральні, естетичні, інтелектуальні та практичні.
Відчуття - психічний пізнавальний процес, що полягає у відображенні окремих властивостей предметів і явищ оточуючого світу, а також станів внутрішніх органів при безпосередньому впливові подразників на органи чуттів.
Воля - психічний процес свідомої і цілеспрямованої регуляції людиною своєї діяльності і поведінки з метою досягнення бажаної мети. Воля виявляється у зусиллі, у внутрішньому напруженні, яке долає людина, переборюючи внутрішні та зовнішні труднощі, прагнучи діяти або стримуючи себе.
ЗМІСТ ВСТУП ЩО ТАКЕ НЕЙРОЛІНГВІСТИЧНЕ ПРОГРАМУВАННЯ? ЕКСКУРС В ІСТОРІЮ. ОСНОВНА ЧАСТИНА НАВЧАННЯ, ЗАБУВАННЯ І ПЕРЕВИВЧЕННЯ ТРЕНІНГ МОЖЛИВОСТІ НЛП ПРИНЦИПИ НЛП ХТО ЗА КЕРМОМ? УПРАВЛІННЯ ВЛАСНИМ МОЗКОМ РЕФРЕМІНГ Переформування дисоцийованих станів: алкоголізм, наркоманія і т. д. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УПРАВЛІННЯ ЕМОЦІЯМИ З ДОПОМОГОЮ НЛП СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ