Среда, 01.01.2025
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 603

Главная » Статьи » Психология

Поняття надійності. Види надійності.
Надійність – відносна стабільність, стійкість, узгодженість результатів тестування в первинному і повторному його використанні з одними і тими самими досліджуваними. Надійність – це такий критерій, який свідчить про точність психологічних вимірів, тобто дає можливість аналізувати достовірні чи ні результати тестування. Ступінь надійності залежить від багатьох чинників: 1. нестабільність самої властивості, яка тестується (н- д ситуативна тривожність, яка змінюється практично щодня; 2. недосконалість створеної діагностичної методики (нечітка або неповна інструкція, неоднорідність завдань, які пропонуються); 3. зміна ситуації обстеження(різний час, шумовий фон, втомлюваність, світло);4. різниця у способі пред’явлення тесту; 5. коливання функціонального стану досліджуваного; 6.елементи суб’єктивності у способах оцінювання та інтерпретації результатів.
На підвищення надійності тестів впливають:1.однорідність вибірки на якій проводиться стандартизація за показниками віку, освіти, статі, професійними показниками; 2. за допомогою математико-статистичних методів, кореляцією результатів за Спірменом, Пір соном; 3. надійність тим вища ,чим більше коефіцієнт кореляції наближається до 1.
За Букревичем, надійність може мати наступні різновиди: 1. надійність вимірювального інструменту; 2. стабільність ознаки, що вимірюється; 3. константність (відносна незалежність) результатів від особистості експериментатора.
1.Для перевірки надійності вимірюваного інструменту, завдання тесту поділяються на парні і непарні. Окремо обробляються, потім перевіряють кореляцію результатів між собою, якщо (ознака) коефіцієнт кореляції надійності знаходиться в межах від 0, 75 до 0, 85 – методика вважається надійною.
2. Про стабільність ознаки свідчить коефіцієнт кореляції між результатами першого і повторного тестування для одних і тих самих досліджень (ре тестова надійність). Вимоги до коефіцієнта стабільності надійності високі – не менше 0, 8.
3. Коефіцієнт константності визначається через кореляцію результатів на одних і тих же досліджуваних, однієї і тієї ж методики, але з різними експериментаторами. Вимога не менше 0,8 .
Сукупність перевірок при умові, що вони задовольняють вимогам дають підстави зробити висновок про надійність методики.
Так само як інші психометричні показники, надійність тесту виизначається на конкретних соціальних, професійних і вікових групах, і не може довільно поширюватися на інші. Так, надійність тесту, призначеного для добору працівників, перевіряється при тестуванні кандидатів на посаду, а не школярів чи вже працюючих. Якщо вказується, що тест придатний для різних вікових груп, варто враховувати дані про надійність для кожного класу чи віку. Корисним є облік стандартних помилок виміру, отриманих у різних групах. У цьому випадку необхідно звертати увагу на середнє значення і дисперсію вибірки, інформацію про її склад (розподіл суб'єктів за віком, статтю, економічним й інтелектуальним рівнем, трудовим статусом чи минулою трудовою діяльністю, місцем проживання).


Категория: Психология | Добавил: Admin (19.03.2008)
Просмотров: 6639 | Комментарии: 5 | Рейтинг: 4.2/4 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

Статистика



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2025
Сайт управляется системой uCoz