Вторник, 21.01.2025
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 603

Главная » Статьи » Психология

Консультування при розлученні
Будь-яке розлучення - навіть бажане — є серйозною травмою, що збільшується через необхідність повної реорганізації жит¬тя Проблеми, що постоять перед тими хто розлучається, стосуються буквально всього: поділу майна, реорганізації життєвих умов, зміни взаємин із друзями й родичами, із дітьми й т. п. Розлучення й діти. Багатьом батькам здасться, що че¬рез розлучення вони позбавляють дитину майбутнього, і переживання провини перед дітьми часто збільшує загаль¬не відчуття неуспіху.Консультант може допомогти клієнтові по-іншому по¬глянути на цю проблему. Так слід показати, що для дитини набагато краще жити з одним із батьків, але в спокійній і доброзич¬ливій атмосфері, ніж у повній родині, у якій стосунки на¬пружені й конфліктні, а скандали виникають один за однимДля того щоб дитина легше пережила травму розлу¬чення, у неї повинні зберегтися максимально добрі стосун¬ки як із батьком, так і з матір'ю. Розмовляючи з клієнтом, який перебуває в стані розлучення, слід орієнтувати його на те, щоб той з батьків, який буде жити окремо від дитини (найчастіше — батько), максимально повно брав участь у її вихованні. У такій ситуації дуже бага¬то чого залежить від батьків: якщо вони не будуть обсипа¬ти один одного взаємними звинуваченнями, налаштовува¬ти дитину проти й будуть із нею максимально відвертими, вона пристосується досить легко.
На жаль, батькам нерідко здається, що, приховуючи факт розлучення від дитини до останнього моменту, вони відгороджують її від зайвих хвилювань. Безперечно, у цьо¬му випадку консультантові слід показати клієнтові, що са¬ме насправді відчуває дитина. Часто саме поведінка дити¬ни — вразливість, що загострилася, дратівливість, скрит¬ність — вказують на те, що щось пригнічує дитячу душу. Консультантові слід пояснити батькам, що діти сприймають події, орієнтуючись переважно на ре¬акцію дорослих. Із цього погляду батькам, не слід наголошувати на негатив¬них аспектах пережитої ситуації.
До того ж страхи й переживання дітей, пов'язані з розлученням, багато в чому визначаються віком дитини, і на певних вікових етапах діти навіть схильні приписувати собі провину за те, що відбувається
Організація контактів дитини з обома батьками після розлучення є важливим завданням. Звичайно, коли батько періодично відвідує дітей, бере їх на прогулянки й т. п. — це чудово. Але ще краще, коли дитина має можливість якийсь час пожити з батьком, що пішов із сім'ї.
Категория: Психология | Добавил: Admin (25.03.2008)
Просмотров: 1108 | Рейтинг: 0.0/0 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

Статистика



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2025
Сайт управляется системой uCoz