Вторник, 07.01.2025
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 603

Главная » Статьи » Психология

Консультування вороже налаштованих та агресивних клієнтів
Причини незадоволення клієнта можуть бути різними: не подобається вигляд консультанта чи слова, консультант надто молодий. Що з’ясувати причину озлобленості й ефективно реагувати на неї, консультант повинен розуміти основні риси цього стану. Причини озлобленості кожного клієнта приховані в його життєвих обставинах. Злість «історична», тобто має своє минуле. У кожної людини вона неповторна. Упродовж життя, особливо в дитячі роки формується індивідуальний «стиль ворожості», тобто через що ми сердимося, як накопичується і зростає злість. Одні клієнти сердяться, коли консультант говорить наказовим тоном; інші коли ясно і точно не вказує що робити; коли ставить багато особистих запитань, тому що це видається для них зайвою цікавістю.
Коли клієнт, особливо на початку консультації, ворожий, підозріливий, злий, консультант повинен знати, що джерело цих почуттів в особистості клієнта. Нерідко консультант, схильний звинувачувати себе, оскільки йому здається, що клієнти завжди поважають хорошого консультанта й ніколи не повинні сердитися на нього. Це невірно – злість є унікальним почуттям. І не варто впадати в ілюзії з приводу відсутності ворожості в консультуванні. У консультуванні слід мати на увазі, що інколи клієнт приховує тривогу. У таких випадках необхідно допомогти клієнту розібратися в його справжніх почуттях і в такий спосіб трансформувати ворожість.
Хоч консультанту не легко залишатися спокійним при зіткненні з озлобленістю клієнта й вислуховувати неприємні речі про себе, однак не слід забувати, що відповідати ворожістю – значить провокувати ще більшу ворожість. Консультант зобов’язаний усвідомлювати свої почуття в подібних ситуаціях, ідентифікувати своє незадоволення, що ефективніше допомогти клієнту перебороти його озлобленість. Коли на ворожість ми не відповідаємо ворожістю в кінцевому результаті збільшується взаємне розуміння, зростає співробітництво в досягненні спільної мети.
Існує відмінність між озлобленістю клієнта, що виникла в процесі консультування, і прямими образами на консультанта.

Частіше в консультуванні спостерігається прихована ворожість. Залагодити її складніше. Отже, якщо під час бесіди консультант відчуває, що не все гаразд, він повинен допомогти клієнту відверто висловитися, розкрити свої переживання, тому що будь-які емоції, що залишилися невисловленими, особливо негативні, дезорганізують логічне мислення й поведінку, спричинюють виникнення психосоматичних симптомів й ускладнюють процес консультування.

Категория: Психология | Добавил: Admin (25.03.2008)
Просмотров: 2207 | Рейтинг: 3.0/1 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

Статистика



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2025
Сайт управляется системой uCoz