Вторник, 07.01.2025
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 603

Главная » Статьи » Психология

Консультування клієнтів, що переживають почуття вини
Розрізняють справжню, невротичну та екзистенційну провини. Справжня виникає в результаті усвідомлення самого факту провини. У такому випадку можлива й необхідна заслужена розплата.
Невротична провина виникає в результаті усвідомлення допущених помилок чи порушення заборон. Для нього характерні перебільшення і нещирість. При неврозах почуття вини ніби допомагає індивіду виправдатися перед самим собою та іншими. Він не намагається позбутися, іноді в переживаннях вини проявляється своєрідна демонстративність. Індивід спеціально принижує себе і тим самим вимагає схвалення своїх вчинків, тому він боляче сприймає будь-яку критику в свою сторону і сердиться коли хтось серйозно починає звертати увагу на його вину.
За образом сильної людини невротик намагається приховати свої слабкості, незахищеність, неспокій, нездатність боротися за себе. Ненавидячи ці якості, невротик боїться, що їх викриють інші люди. Уникаючи відповідальності за своє життя і небажаючи добиватися реалізації своїх намірів, він намагається «паразитувати» на оточуючих шляхом домінування чи з допомогою прив’язаності, любові, покірності.
Переживаючи екзистенційну провину, ми звільняємось від згубного впливу невротичної провини. Існує 3 джерела екзистенційної вини:
1. недостаня самореалізація
2. обмеженість зв’язків із близькими людьми
3. втрату зв’язків з Абсолютом
у всіх аспектах людина завжди є винуватою, оскільки:
• ми ніколи не здатні реалізувати всі свої можливості, тому що вибираючи одні відхиляємо інші, які так і залишаються нереалізованими
• ми ніколи повною мірою не розуміємо своїх близьких і їхні потреби, і внаслідок приречені бачити інших крізь призму власної особистості, тому наше пізнання завжди суб’єктивне і не повністю відповідає дійсності.
• Ми являємо собою частину Божого плану й ніколи не зрозумієм його.
Екзистенційної провини неможливо уникнути, тому важливо усвідомити її. Вона допомагає виховувати людяність і співчуття в стосунках з іншими, спонукає творчо реалізовувати свої можливості.
У психологічному консультуванні важливо визначити, коли «гріховність» допомагає клієнту усвідомити особистісну відповідальність за власні вчинки й змінити поведінку в позитивному напрямку і коли, навпаки, заважає успішному вирішенню життєвих проблем. Отже, не завжди консультант повинен поспіхом звільняти клієнта від почуття провини. Інколи слід допомогти пережити неминучу гріховність, що самою природою призначено людині. У випадку справжньої провини важливо обговорити питання про її спокутування. Звільнення від невротичної провини передбачає усвідомлення її «сумнівності». Лише таким шляхом можливе очищення. У всіх випадках консультанту необхідне знання різних аспектів переживання провини.
Категория: Психология | Добавил: Admin (25.03.2008)
Просмотров: 2024 | Рейтинг: 0.0/0 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

Статистика



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2025
Сайт управляется системой uCoz