Вторник, 07.01.2025
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 603

Главная » Статьи » Психология

консультування істеричних особистостей
Істерична особистість виявляється дуже цікавою й привабливою тільки на перший погляд. На консультанта-початківця, насамперед впливають швидкість і манера мовлення, внутрішнє тепло. Однак робота з такими клієнтами виявляється не легкою. Під час бесіди з’ясовується, що істерики не такі вже емоційно багаті особистості, а їхні наміри стосовно консультування, на жаль, неоднозначні.
Істерична особистість, коли їй не вдається сподобатись оточуючим, готова використати всі можливі маски й ролі, котрі на її думку, є допустимими. Вони намагаються скористатися своїми привабливими якостями, особливо тоді, коли консультант – протилежної статі. Намагаються придати контакту еротичного, сексуального забарвлення.
Така поведінка істеричної (жінки) специфічна: якщо консультант (чоловік) виявляє хоч незначний інтерес еротичного характеру, вона відразу ж відступає, пояснюючи, що зовсім інше мала на увазі. Тому оточуючі часто почувають себе обдуреними.
Еротичний відтінок поведінки істеричної особистості зовсім не означає, що клієнтка прагне близькості – вона зовсім не знає, що робити з реальною інтимністю. Нереальні сигнали служать їй лише замінниками справжньої фізичної близькості. Істерична особистість постійно шукає любові, однак не вміє створювати справжні стосунки.
Істерики найчастіше звертаються з проблемами, пов’язаними із сімейними стосунками й сексуальним життям. Проблеми криються в небажанні жертвувати собою заради іншої людини. Незважаючи на зовнішню сексапільність, більшість істеричних особистостей не здатні до нормальної сексуальної реалізації. Жінка, як правило, скаржиться на ригідність, яка є реакцією на страх перед своєю сексуальністю. У чоловіків-істериків наслідками може стати імпотенція й схильність до гомосексуалізму.
Істерична особистість використовує різні форми психологічного захисту. Наприклад, схильність до фантазування – лише в уявному світі вони отримують багато любові й уваги. Символічне задоволення потреб більш прийняте, тому що мало зачіпає конфлікти, приховані в підсвідомості, вони часто вірять в свої вигадки.
У більшості істеричних клієнтів, особливо жінок, є тривала історія лікування в різних лікарів, від соматичних порушень. Як правило конверсивні симптоми набувають форми втрати відчуттів: анестезія кінцівок, сліпота, глухота. Більшість істеричних клієнтів дуже емоційно повідомляють про свій анамнез. Коли йдеться про невротичні симптоми, важливо наголосити на їх вторинній вигоді для клієнта. Цю вигоду клієнт не усвідомлює або усвідомлює частково. Істеричні симптоми задовольняють з основні потреби:
А) «карають» осіб, до яких клієнт відчуває ворожість;
Б) допомагають клієнту уникнути неприємних, загрозливих, принизливих ситуацій
В) допомагають викликати симпатію в оточуючих чи звернути увагу на себе.
Очевидною є суперечність між висловленим клієнтом бажанням і тим, про що говорять симптоми. Ця суперечність викликає в консультанта підозру, що клієнт нещирий і симулює. Покладаючись на інтуїцію, можна не лише виявити істеричних клієнтів, а й уникнути різноманітних пасток, що приховуються в роботі з ними.
Категория: Психология | Добавил: Admin (25.03.2008)
Просмотров: 2418 | Рейтинг: 5.0/1 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

Статистика



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2025
Сайт управляется системой uCoz