Суббота, 04.01.2025
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 603

Главная » Статьи » Психология

Основними детермінантами психічних станів ризику є
1.наші бажання, потреби і прагнення люд.2. можливості люд.які проявл. у: -здатності до виконання; - як потенціал людини; 3. умови середовища- обєктивні і субєктивні.
Будь-які псих.стани мають 4 виміри:
1 емоційний-
Стани ейфорії
Стан ейфорії характеризують переживання сильного душевного підйому, добросердя, блаженство, безтурботності.Стан ейфорії, як стан ризику, слід відрізняти від станів, характерних для ряду захворювань. Як загострене, воно породжує безтурботне, недостатньо критичне відношення до свого стану. При психічних розладах йому властиво відсутність інтелектуальної жвавості і прагнення до діяльності.
Стани тривоги
тривогу як психічний стан, що виражається в переживаннях побоювання і порушення спокою, що викликається можливими і вірогідними неприємностями або затримкою приємного і бажаного, змінами звичної обстановки.
тривогу викликає недостатність психічних або фізичних ресурсів індивідуума для задоволення актуальних потреб, розузгодження самої системи потреб, побоювання, пов'язані з вірогідною нездатністю реалізувати значущі устремління в майбутньому, а також з тим, що нові вимоги середовища можуть знайти неспроможність, є джерелом тривоги Ознаки стану тривоги. Майже при будь-якому душевному розладі посилюється відчуття тривоги. Проте зростання тривоги саме по собі не є ознакою психічного розладу. В багатьох життєвих ситуаціях тимчасово зростає тривога. Це відчуття надає серйозну дію і на внутрішній світ людини і на його зовнішній вигляд, зміни в якому дозволяють нам припустити ту або іншу глибину стану тривоги.
Стани страху
Страх люди випробовують частіше за все виникає при загрожуючій небезпеці, побачивши деяких людей, перед майбутньою важливою справою, перед важливою зустріччю, під час конфліктів, при невдачах в навчанні, роботі, Страх впливає на розумові процеси: у одних суб'єктів під впливом страху підвищується кмітливість, вони концентруються на пошуку виходу, у інших же під впливом страху спостерігається погіршення продуктивності мислення, що виявляється в розгубленості, у відсутності якої-небудь логіки в словах і вчинках.
2. активаційні стани ризику
Стани збудження
Психомоторне збудження, як патологічний стан, виявляється в посиленні і прискоренні темпу проявів різних сторін психічної активності — мови, мислення, емоційних процесів, а також рухів. В різних випадках акцент може бути на різних сторонах При легкому або помірному ступені психомоторного збудження мова, дії, вчинки, поведінку в цілому зберігають ознаки цілеспрямованості, мотивованості, послідовності і координированности. В екстремальних ситуаціях психомоторне збудження може виникати у здорових людей
Стани апатії Апатія може виникнути після тривалої напруженої, але безуспішної роботи. Або за ситуації, коли людина терпить серйозну невдачу, перестає бачити значення своєї діяльності. Домінуючим переживанням є утомленість, настільки сильна, що не хочеться ні рухатися, ні говорити. В душі — пустка, байдужість, відсутність сил на прояв відчуттів. Помітні: байдуже відношення до оточуючого, млявість і заторможенность, повільна, з великими паузами мова.
Депресивні стани ознаки
При них можна відзначити не тільки погіршення настрою (пригніченість, угнетенность, похмурість), але і зміни фізичного стану (виснаження сил, погіршення апетиту, поява обтяжливих відчуттів в тілі, болів). Змінюється поведінка (заторможенность, боязнь звичних форм поведінки, зростання числа помилок в діяльності), з'являються утруднене протікання пізнавальних процесів (пам'яті, уяви, мислення), розлади сну; посилюється песимістичне відношення до багатьох речей, знижується самооцінка. Дають підставу припускати депресивний стан і інші ознаки: втрата інтересу до всього, що раніше хвилювало і викликало пожвавлення. До емоційних зсувів відносять потьмяніння відчуттів, загострення негативних переживань — смутку, печалі, нудьги, вини, тривоги, страху, гніву.
3.тонічний стану ризику
У фізіології термін тонус (лат. tonus походить від греч. tonos — напруга) позначає постійну активність нервових центрів, деяких тканин і органів, забезпечуючу готовність до дії. Тонус відчувається як наявність або відсутність енергії, великий або малий ресурс сил, можливість просуватися до поставленої мети, активно реагувати на виникаючі труднощі і долати їх.
Стан перевтоми
Стомлення - зниження активності, працездатності - закономірний підсумок будь-якої тривалої активності. Якщо воно не наступає, то мабуть, що людина себе не довантажує. Значить, втрачає витривалість, позбавляється можливості переживати радість досягнення, задоволення від подолання. Переживання м'язового стомлення після фізичного навантаження практично завжди приводить до розслаблення, зниження напруги, виникненню позитивного емоційного фону. Нормальне стомлення треба відрізняти від перевтоми, для якої характерний стійке відчуття утомленості, знижена працездатності вже на початку роботи.
Безсоння
4.Астенічні стани
Астенія (греч. astheneia — безсилля, слабкість) — стан, що характеризується слабкістю, підвищеною стомлюваністю і виснажуваністю, ослабленням або втратою здібності до тривалої фізичної і розумової напруги, емоційною нестійкістю, дратівливістю, слізністю, недостатнім самоконтролем,
частою зміною настрою, порушеннями сну. Суб'єктивна картина: переживання власної малоцінності, сором, боязкість.
Категория: Психология | Добавил: Admin (25.03.2008)
Просмотров: 1634 | Рейтинг: 0.0/0 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

Статистика



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2025
Сайт управляется системой uCoz