Воскресенье, 29.12.2024
Рефераты на отлично
Меню сайта
Категории рефератов
Аудит
Банковское дело
БЖД
Биология
Бухгалтерский учет
Военная кафедра
География
Государственное управление
Иностранные языки
История
Информатика
Культура
Литература
Логика
Маркетинг
Музыка
Педагогика
Политология
Право
Психология
Религия
Социология
Философия
Финансы
Экология
Экономика
Наш опрос
На какую тематику рефератов нужно побольше
Всего ответов: 603

Главная » Статьи » Психология

Деструктивні культи
Деструктивні культи — організації з жорсткою ієрархією і авторитарним керівництвом, в яких практикується: а) обманне вербування нових членів; б) контроль свідомості членів, залякування і психологічний тиск; в) заперечення існуючих релігійних, культурних і етичних цінностей, традиційного способу життя людей; г) агресивне відношення до зовнішнього соціального оточення, до всіх, хто не входить в секту.
Методи вербування
— безкоштовні брошури і буклети, чудово оформлені недорогі книги інформаційного, просвітницького характеру з невеликими уривками про новому для вас рух, організацію;
— безкоштовне психологічне тестування і пропозиція обговорити деякі особисті проблеми;
— пропозиція поговорити про життєві проблеми і підказати прості і швидкі способи їх рішення;
— психологічна підтримка у важкій ситуації (співчуття, позбавлення від самотності);
— пропозиція взяти участь в екологічному форумі, (гуманітарному семінарі, групі самоудосконалення...) адресоване особисто вам. Нові знайомі рекламують захоплюючі перспективи зцілення від недуг і розвитку прихованих здібностей. Вони знають, що у багатьох людей потреба в збереженні здоров'я особливо гостра.
Вірогідність попасти під сектантський вплив збільшують наступні особові особливості:
— пошук гострих відчуттів, схильність до містичних переживань;
— утруднення в самовираженні, «пошуку себе»;
— бажання стати присвяченим, відділитися від «неосвічених» тобто, від інших, від натовпу;
— душевна неврівноваженість або понижена психологічна стійкість, у тому числі, тимчасово понижена (наприклад, після розлучення, при хворобах близьких, втрати близьких і т.п.);
— переживання самотності, незахищеності;
сприйняття суб'єктом своєї життєвої ситуації як важкої.
1. Залежність людини від секти проявл.в признаках: зміна ідентичності Я-колишньої особистості вже не існує, люд.повністю змінюється
2. загострення симптоматики раніше виник-х душевних затвор-нь
3. відчуження від соціума
4. глибоке порушення реалістичного мислення
5. ущерб фізичного здоровя
6. розпад сімей, уход від дітей або залучення їх в секту
Як забезпечити себе від поневолення
1. Краще не заглиблювати відношення з невідомими людьми, не з'ясувавши їх істинних намірів або, хоча б не маючи виразних припущень про наміри. Говоріть не поспішаючи, відповідь вислуховуйте уважно.
2. Попросіть проповідника, що зав'язує з вами розмову, представитися. Хай вас насторожить чудово розвинуте уміння вступати в контакт і звістки бесіду — багато хто з них пройшов і відбір, і спеціальне навчання.
3. Ніколи не давайте своєї адреси або номера телефону. Хай незнайомець, якщо він сильно зацікавлений в продовженні спілкування, залишить свою адресу.
4. Задайте питання: “Ви хочете залучити мене в якусь організацію?” Частіше всього вербувальник відповість: “Ні, просто ви мені сподобалися, і я схотів поділитися з вами своїми думками”
5. Попросіть назвати прізвище глави організації. Не виключена можливість, що вербувальник прагнутиме не називати вам справжнього главу організації, оскільки його ім'я має сумнівну славу.
6. Запитайте: “Що міняється в житті людей, що вступили в організацію?” Якщо ваш співбесідник — член деструктивного культу, він, швидше за все, скаже, що від вас нічого або майже ніщо не буде потрібне і що ви зможете продовжувати колишній спосіб життя і навіть відразу досягнете всього, чого прагнете
7. Запитайте: “Якщо хтось виступає проти вашої організації, які аргументи вони приводять?” Відповідь покаже вам, наскільки ваш співбесідник готовий до відкритого діалогу.
8. Якщо ви відчуваєте, що на вас чинять тиск, а перервати спілкування неможливо, то в більшості випадків краще симулювати доброзичливе відношення, інтерес і розуміння до слів і діяльності членів культу. В осоружному випадку вони змінять тактику і на вас чинитиме ще більший тиск.
9. Подарунки від незнайомих або малознайомих людей, звичайно, приємні. Проте варто пам'ятати, що безкоштовний сир буває в мишоловці. Чим більше вербувальники обіцяють, тим менше ви насправді досягніть, слідуючи їх шляхом, і тим менше їм можна вірити.
10. Аналізуйте не тільки адресовані вам слова, але і свої відчуття. Прислухайтеся до своїх відчуттів.
Категория: Психология | Добавил: Admin (25.03.2008)
Просмотров: 1021 | Рейтинг: 0.0/0 |

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама

IXI - приятная реклама
Всего комментариев: 0
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

Статистика



Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024
Сайт управляется системой uCoz